Odpowiedzialni na drodze

Opis Idei

Według statystyk Komendy Głównej Policji co roku w Polsce około 66 osób dziennie zostaje poszkodowanych w wypadkach drogowych. Liczba wypadków na polskich drogach spada, ale nadal utrzymuje się na zbyt wysokim poziomie. Czy edukacja w zakresie bezpiecznej jazdy jest wystarczająca? Jakie działania prewencyjne można wprowadzić, żeby nauczyć kierowców bezpiecznych zachowań i zmniejszyć liczbę wypadków komunikacyjnych?

Świadomość, jakie korzyści przynosi odpowiedzialne prowadzenie samochodu zarówno wśród kierowców, jak i ich pracodawców, nadal jest niewystarczająca. Czasami, aby zapobiec wypadkowi, należy jedynie w odpowiednim momencie zdjąć nogę z gazu czy zachować odpowiedni dystans między pojazdami. Wprowadzenie odpowiedniego programu szkoleniowego i rozwiązań technologicznych mogą znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa pracowników.

Wypadki samochodowe są jednym z największych problemów społecznych w naszym kraju i przyczyną blisko 4000 zgonów na miejscu zdarzenia. Każda kolizja drogowa lub szkoda w pojeździe ma wpływ na pracowników w organizacji poprzez konsekwencje prawne, zwiększone stawki ubezpieczeniowe, utratę ciągłości pracy poszkodowanego pracownika i wiele innych.

Dlatego zapraszamy czołowych polskich dziennikarzy związanych z tematyką społeczną, motoryzacyjną i transportową do udziału w projekcie „Odpowiedzialni na drodze”, którego organizatorami są 3 firmy: DuPont, Cartrack i Akademia Bezpiecznej Jazdy GOS. Projekt składa się z 3 etapów:

Podczas spotkania zostanie przedstawiony raport dotyczący polskich kierowców i kluczowych czynników, które mają największy wpływ na: bezpieczeństwo, styl jazdy i eksploatację pojazdu.

SZKOLENIE W PRAKTYCE

ORGANIZATORZY PROJEKTU

„Odpowiedzialni na drodze” to inicjatywa trzech firm:

DuPont Poland Sp. z o.o
Firma dostarcza na globalny rynek światowej klasy rozwiązania naukowe i inżynieryjne, w postaci innowacyjnych produktów, materiałów i usług. Firma wierzy, że poprzez współpracę z klientami, rządami, organizacjami pozarządowymi i liderami, można pomóc

w znalezieniu rozwiązań dla takich globalnych wyzwań, jak zapewnienie wystarczającej ilości zdrowej żywności dla ludzi na całym świecie, zmniejszenie zależności od paliw kopalnych, a także ochrona życia i środowiska.
Więcej informacji na: www.dupont.com

DuPont w Polsce posiada flotę lekką 80 aut i otacza kierowców samochodów służbowych szczególną uwagą i wsparciem. Firma wdrożyła politykę bezpieczeństwa, zapewniając pracownikom szkolenia pod okiem trenera, edukację w zakresie bezpiecznej jazdy i kształtowania prawidłowych nawyków na drodze. Polityka ta przynosi efekty – kierowcy DuPont od wielu lat jeżdżą niemalże bezwypadkowo.

Cartrack Poland Logo

Cartrack Polska Sp. z o. o.
Cartrack jest dostawcą usług monitoringu GPS, jednym z globalnych liderów w zakresie usług zarządzania flotą oraz monitoringu i zabezpieczeń samochodowych. Firma oferuje swoje usługi w 24 oddziałach na pięciu kontynentach, monitorując łącznie ponad 620 tys. pojazdów zarówno flotowych, jak i prywatnych. Firma zatrudnia na świecie ponad 2000 pracowników.

Cartrack Polska rozpoczął działalność w 2009 r. w Warszawie. Firma stanowi jedno z kluczowych przedstawicielstw Cartrack na kontynencie europejskim i zaliczasię do najważniejszych dostawców usług monitoringu GPS na rodzimym rynku. Liczba monitorowanych pojazdów czyni z Cartrack jedną z największych i najbardziej doświadczonych firm na świecie, dowodząc niezawodności oferowanych rozwiązań. Usługi Cartrack są powszechnie akceptowane przez czołowych ubezpieczycieli, producentów samochodów, sprzętu i urządzeń.
Więcej informacji na: www.cartrack.pl

Akademia Bezpiecznej Jazdy GOS
ABJ GOS poprzez wdrożenie systemu doradztwa i analizowania umiejętności kierowców zmienia świadomość i kulturę drogową uczestników ruchu, czym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w Polsce. Od 1996 r. eksperci firmy przeszkolili ponad 17 tys. osób, z czego większość stanowią pracownicy firm działających na terenie Polski.

Długoletnia praktyka związana z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym wymusiła potrzebę utworzenia i realizacji takich programów szkoleniowych, w których kultura bezpieczeństwa stanowi ważny element działalności polskich firm. Od 2012 roku ABJ GOS wykorzystuje do szkoleń pierwszy w Polsce profesjonalny telemetryczny symulator bezpieczeństwa jazdy samochodem dla klientów korporacyjnych.
Więcej informacji na: www.abj-gos.pl

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego rozwiązania?

Pomożemy Ci je dobrać.